Fletë alumini 7050

Përshkrim i shkurtër:

7050 alumini është një aliazh me rezistencë të lartë të trajtuar në nxehtësi, i cili ka rezistencë më të lartë ndaj korrozionit sesa alumini 7075. dhe rezistencë më të mirë. Ka një ndjeshmëri më të ulët ndaj shuarjes


 • Modeli: 7050
 • Trashësia: 0,8 mm ~ 150 mm
 • Temperamenti: O, T6, T651
 • Gjerësia: deri në 2200 mm (OEM / ODM, Shërbimi i Dizajnit i Ofruar)
 • Gjatësia: deri në 11000 mm (OEM / ODM, Shërbimi i Dizajnit i Ofruar)
 • Mbaro: përfundimi i lëmuar i mullirit
 • Detaje të Produktit

  Etiketat e produkteve

  Informacion i detajuar

  Zinku është elementi kryesor i lidhjeve të lidhjeve të aluminit të serive 7050, dhe shtimi i magnezit në lidhje me përmbajtjen e 3% -75% të zinkut rezulton në formimin e lidhjeve të përforcuara. Efekti i shquar i MgZn2 e bën efektin e trajtimit të nxehtësisë të këtij aliazhi shumë më të mirë se ai i aliazhit binar Al-Zn. Rritni përmbajtjen e zinkut dhe magnezit në aliazh, fortësia e tërheqjes do të duhet të përmirësohet më tej, por rezistenca e saj ndaj korrozionit të stresit dhe rezistencës ndaj korrozionit ndaj lëkurës do të zvogëlohet me kalimin e moshës. Pas trajtimit të nxehtësisë, mund të arrihen karakteristika shumë të larta të rezistencës. Sasi të vogla bakri-kromi dhe lidhjeve të tjera zakonisht i shtohen kësaj serie. Aliazhi i aluminit 7050-T7451 është më i miri i lidhjeve të aluminit në këtë seri dhe konsiderohet të jetë më i forti. Çelik i butë. Kjo aliazh ka veti të mira mekanike dhe reaksion anodik. Përdoret kryesisht në hapësirën ajrore, përpunimin e mykut, makineritë dhe pajisjet, bashkimet dhe instalimet, veçanërisht për strukturat e avionëve dhe strukturat e tjera të stresit të lartë që kërkojnë rezistencë të lartë dhe rezistencë ndaj korrozionit. Përdoret veçanërisht në strukturat e prodhimit të avionëve dhe struktura të tjera të tensionit të lartë që kërkojnë rezistencë të lartë dhe rezistencë ndaj korrozionit.

  Aplikacion

  7050 fletë alumini përdoret kryesisht në industrinë e hapësirës ajrore, por gjithashtu mund të përdoret në aplikime të tjera ku kërkohet alumini me rezistencë të lartë.
  Komponentët strukturorë të avionëve. Për nxjerrje, falsifikim falas dhe falsifikim i ngurtë i pllakës së rëndë. Mund të përdoret gjithashtu në një larmi makinash, instalimesh, makinerish dhe kornizash të biçikletave prej alumini të nivelit të lartë.


 • E mëparshme:
 • Tjetra:

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na e dërgoni

  Kategoritë e produkteve