Плоча за проверка на алуминиум

Краток опис:

Алуминиумската решетка е позната и како алуминиумска решетка. Направен е од алуминиумски панели. Едната страна од површината е врежана со дијамантски образец. Различните обрасци можат да се прилагодат на различни средини и разни намени. Овој тип на дама е широко користен како лизгачка плоча во комерцијални и индустриски потреби на подови, а исто така и во возила како што се амбуланти и камиони за огномет.


Детали за производот

Ознаки на производот

Детални информации

Каихуа алуминиумска плоча за производство на алуминиум, со 5-лента шара, плоча-легура-алуминиумска-плоча, алуминиумска плочка со модел на покажувач, разни видови, плоча од алуминиумска мрежа е позната и како плоча за шари, плоча за шеми, плоча за дуба, плоча против лизгање, плоча против лизгање, плоча со дијаманти. Ова е рамен алуминиумски лим со образец или линија подигната на површината за да се зголеми триењето и да се намали ризикот. Се лизга Алуминиумската шаховска табла има добри естетски својства и широко се користи како подот за полнење или декоративен wallиден материјал.5 Панел од алуминиумски гуми има добра отпорност на корозија на морска вода, како и на морските и индустриските средини. Исто така, има многу добра заварливост и ладна формабилност. Тоа е легура од средна и висока јачина со малку поголема јачина од 5251, средна јачина. Алуминиумската решетка е подобра отпорна на 'рѓа и полесна од другите материјали и може да трае многу години, одржувајќи ја својата висока вредност по замена. Овој тип на дама е во голема побарувачка за трговски и индустриски подови.

Апликација

Алуминиумската шаховска табла има одличен ефект на лизгање, широко користен во ладилник, под-лизгање на подземје, авто-лизгање на автобус, под на голем камион за транспорт и на други места. Второ, алуминиумската шаховска табла 5052 има добра антикорозивна изведба, алуминиумската даска се користи на влажни места, склони кон корозија, како што се замрзнувач, камион за ладилник, плоча против лизгање на брод, итн. Има одредена антиоксидативна функција, бидејќи нема оксидираат во долготраен контакт со течност. Долготрајниот контакт со течноста нема да оксидира, затоа има одредена антиоксидантна функција. Поради својот сребрен изглед, може да се користи и за мобилни колички со храна, што не само што не се лизга, туку овозможува и чисто и убаво визуелно влијание на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја