За нас

Ianиангсу Каичуанг меѓународна трговија копродукции, ООД

凯乐大门照片

Jiangsu Kaichuang International Trade Co., Ltd., работи како подружница во целосна сопственост на Jiangsu Kaihua Aluminium Co., Ltd. и Jiangsu Kaile Metal Technology Co., Ltd. Нашата главна опрема за производство во моментов се: гаснење на производствена линија за тенки плочи; Калење на производна линија за дебели плочи; Континуирана линија за надминување; Декоиларна машина; Машина за исправување; Прецизна машина за пила; Машина за стрижење; Стареење печка, итн Ние сме специјализирани во понудата на 1xxx, 2xxx, 3xxx, 5xxx, 6xxx, 7xxx серија производи со годишно производство од 100.000 тони. Како еден од најпрофесионалните производители и трговци со обоени метали во Кина, Каичуанг главно се занимава со извоз на алуминиумска плочка, карирана плоча од легури, плоча за гаснење, алуминиумска серпентина, лента, цевка, фолија, шипка, алуминиумски профил, разни метали материјал и производи поврзани.

图片1

Нашите производи

Широко се применува на производство на автомобили и бродови, транспорт, архитектонска декорација, електроника, механика, итн. По долгорочен стратешки распоред и истражување на глобалниот пазар, нашиот удел на меѓународен пазар рапидно се шири врз основа на обезбедување на квалитет на производите. подобрување и иновација на процесот на термичка обработка на легури на алуминиум. Континуирана оптимизација за подобрување на перформансите и на процесот на легури на алуминиум. Обезбедете производи со најквалитетни легури на алуминиум на клиенти. стабилност. Нашите производи се извезуваат во Северна Америка, Европа, Југоисточна Азија, Средниот исток и други пазари во странство. Воспоставивме добри деловни односи со над 120 земји и региони.

Туристичка фабрика

Ianиангсу Каихуа Алуминиум копродукции, ООД, е основана во 2009 година. Сопственост на напредна опрема за производство како што се воденица за ладење, печка за огниште за валјаци, прецизна пила, производна линија за гаснење тенки плочи итн. Нашите производи опфаќаат различни спецификации и модели на рамни и карирани алуминиумски плочи на пазарот, големи пет карирани алуминиумска плоча, мала карирана алуминиумска плоча од пет шипки, дијамантска карирана алуминиумска плоча и алуминиумска плоча со леќа, итн., и имаат можност да се прилагодат според количината и големината. Нашата компанија ги освои титулите „високо-технолошко претпријатие ianиангсу“, „претпријатие за приватна технологија ianиангсу“, „напредна единица за иновации во наука и технологија во провинцијата ianиангсу“, „напредна колектива Кјужу“, „иновациско претпријатие за технолошки индустриски парк Кјужу“ итн. Ние сме достојни за гигантското претпријатие во кинеска индустриска легура на алуминиум.

33

Нашата опрема за производство

Во процесот на тестирање на производот, организираме тестирање на производството во согласност со меѓународните стандарди. Преку строга внимателна проверка на производната линија, самопроверка на секоја постапка, меѓусебна проверка и полупроизвод инспекција, проверка на готови производи, гарантираме дека секое парче производи од Каихуа е сигурно.

38
20
26
34
11

Приказ на берзански производ

Имаме голема количина инвентар на места

Компанијата тесно соработува со научно-истражувачки институти, индустрија, универзитети и истражувачки институти за самостојно развивање. Заврши континуирана производствена линија за гаснење на целата ролна тенки плочи и гаснење на печката со густа плоча со печка за производство на линија, во исто време компанијата има повеќе напредна опрема за зацрвстувањето и израмнување, печка за стареење, прецизна пила, опрема за површинска обработка , формирајќи од раствор на термичка обработка до површинско цртање. Повеќе групи на линии за обработка за полирање и ламинирање, успешно ја поминаа меѓународната сертификација за системот за управување со квалитет ISO9001: 2008, производите се широко користени во возила, бродови, авијација. Многу индустриски полиња како што се воздухот , електроника, мувла, итн., ги задоволуваат потребите на различните индустрии за алуминиумски легури со висока цврстина.

图片3
图片4
图片2
图片1

Нашето пакување

Стандардна амбалажа за извоз со можност за море, со хартија меѓуслојна и заштита од пластика за листот. Конечно, алуминиумските плочи се ставаат на дрвена палета. Општо земено, има околу 2 тони во едно пакување. 16-20 МТ може да се вчита во контејнер од 20 ', а 21-24 МТ е посоодветен во контејнер од 40'.

13f09ab379383f32ff8f54733d06b51
024bcb2a782280ec0bf62d6038f6424
27fc209e49895cad7ffaee6631ee275
216c7eb903355776dce65091707c210
90fe7ab9c73bb138ea25631927ac37d
672d416d77fe9576de9a73913b175c8
b844b248231e30b2af3d4ff7fd047a7
ef76eae558cb0cf78a6cc7411fe3264

ПРОИЗВОДСТВО ОПРЕМА

Придржувајќи се кон „задоволството на клиентите како фокус, континуирано подобрување на квалитетот, потрага по квалитет на квалитет“, политиката за квалитет. Зајакнување на производството и механизмите за следење на производот. Концентрирајте се на подобрување на основната конкурентност на претпријатијата. Проверка на производството Во строга согласност со националните стандарди за квалитет. Преку строго контролирање на производната линија, само-инспекција на секоја постапка, меѓусебна проверка и полу-готова инспекција, проверка на готови производи за да се осигура дека секој производ е сигурен и одличен квалитет. Освојте ја репутацијата од клиенти и пазарот , Брзиот пораст да стане лидер во националната индустрија за преработка на алуминиум. Сукцесивно ја заврши континуираната производствена линија за гаснење на лист калем и печка за огништето со дебели плочи Во исто време, нашата компанија има неколку напредни опрема за зацрвстувањето, печка за стареење, прецизна пила и опрема за површинска обработка. Формирање на производна линија од цврст раствор на термичка обработка до површинско цртање, полирање и филм. Успешно го поминавме „ISO9001: 2008 меѓународниот сертификат за систем за управување со квалитет, а производите се широко користени во многу индустриски области како што се возила, бродови, авијација, електроника, калапи и сл., одговараат на побарувачката на алуминиумски легури со висока цврстина во различни индустрии.

21
12
13

НАШИОТ ТИМ

Нашата компанија е посветена на обезбедување на клиенти со подобри производи и услуги, се фокусира на технолошка иновација и обука на персонал, обрнува внимание на дизајнот и развојот на нови производи. Искреноста гради бренд, иновациите пионери во иднина. Потпирајќи се на силни технички ресурси, одличен квалитет на производи, строга контрола на квалитетот и првокласни маркетинг и услуги по продажба, ние, ianиангсу Каичуанг меѓународната трговија копродукции, Рибар, искрено се радуваме на победничка соработка со вас!

4
1
5

Изложба

1594612544(1)
1594612524(1)
1594612473(1)
1594621666(1)